Mebel aktualny – biała szafa z lustrem

Mebel aktualny – biała szafa z lustrem

Białe meble niezależnie od panujących stylów czy trendów zawsze cieszyły się dużą popularnością. Są obecne we wnętrzach skandynawskich, rustykalnych, prowansalskich czy nowoczesnych. Wszystko zależy od tego, jaką mają formę. To dzięki nim wnętrza wydają się przestronne, czyste, jasne, co sprawia, że przyjemnie spędza się w nich czas. Meble w tym kolorze można wykorzystywać w każdym pomieszczeniu, zarówno w kuchni, w łazience, jak i w salonie. Duże meble w takim kolorze, jak biała szafa z lustrem, wydają się mniejsze niż ciemne meble.

LUSTRO, DODATEK SPECJALNY

Biała szafa z lustrem spełnia nie tylko funkcje czysto praktyczne, służąc przechowywaniu różnych rzeczy, np. garderoby. Oczywiście jest to funkcja podstawowa, jednak lustro umieszczone na froncie szafy sprawia, że małe pomieszczenia wydają się optycznie większe. Jednak to nie jedyna zaleta luster. Lustro może występować na froncie szafy w różnych kombinacjach. Biała szafa z lustrem, w której zwierciadło stanowi cały front, i jest umieszone na drzwiach (przesuwanych lub uchylnych), dodaje wnętrzu nowoczesności. Podobnie jest w przypadku, gdy lustra na froncie są pionowymi lub poziomymi wstawkami albo stanowią tylko jedną część drzwi. Taki geometryzm może być ciekawym elementem wpasowanym w styl pomieszczenia albo skutecznie je przełamującym.

Fantazyjne dzielenie lustra na froncie białej szafy z lustrem to rozwiązane dla miłośników oryginalnych i niestandardowych rozwiązań. Zaokrąglone kąty lustra na planie prostokąta czy kwadratu umieszczone w centralnej części frontu szafy przywodzą na myśl meble w stylu art deco. Biały kolor szafy dodatkowo powoduje, że taki mebel doskonale nadaje się dla miłośników stylu lat 30. czy 40., tak samo jest w przypadku szaf, które zamiast luster mają na froncie czarne lub szare szyby w kształcie nachodzących na siebie kół.

NIE TYLKO SAMA BIEL

Biała szafa z lustrem może być cała w tym kolorze, ale może też mieć boki w kolorze drewna, co sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne – takie rozwiązanie ucieszy miłośników stylu rustykalnego. Front białej szafy z lustrem stanowią drzwi – mogą być one przesuwane lub uchylne. Te pierwsze zajmują mniej miejsca podczas korzystania z mebla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *