Meblościanka – kombinacja dla niezdecydowanych

Meblościanka – kombinacja dla niezdecydowanych

Współczesne meblościanki to zestawy lekkie, nowoczesne, nadające wnętrzu subtelności i pomagające zachować spójność w wystroju. To prosty sposób na to, żeby uniknąć aranżacji typu „od Sasa do Lasa”. Jeśli brak nam cierpliwości na to, by dopasowywać do siebie różne meble, a jednocześnie zachować ład w wystroju, dobrze zainwestować w meblościankę.

Meblościanka może występować w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu łatwo dostosować ją do palety barw oraz designu pomieszczenia. Nowoczesna meblościanka to nie wielka i błyszcząca kolubryna przytłaczająca wnętrze. Współcześnie składa się często z lekkich w swej konstrukcji: szafki RTV, komody z witryną, wiszącej półki lub szafki. Istnieją też rozwiązania nieco bardziej awangardowe i tak, np. w jednej bryle mebla jest wnęka na telewizor otoczona półkami i zamykanymi szafkami. Duża liczba elementów wchodzących w skład meblościanki i mnogość szaf oraz półek sprawia, że meblościanka jest bardzo funkcjonalna.

DO KAŻDEGO POMIESZCZENIA

Pokutuje przeświadczenie z czasów PRL, że meblościanka to idealny mebel, kiedy pomieszczenie jest małe albo trzeba z niego uczynić dwa. W pierwszym przypadku takie rozwiązanie było pomocne w zaoszczędzeniu miejsca i schowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy, a w drugim meblościanka służyła jako… ścianka działowa i czyniła z jednego pomieszczenia dwa. Dziś meblościanka idealnie wypełnia swoją funkcję w małych pomieszczeniach, a w większych pozwala wydzielić kącik relaksacyjny, np. telewizyjny. W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu sofy czy też wygodnego fotela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *