Praktyczny sposób na wykorzystanie wnęk

Praktyczny sposób na wykorzystanie wnęk

Wnęki to taka część pomieszczeń, z którą nie do końca wiadomo, co zrobić. Ciężko umieszczać w nich zestawy mebli, gdyż miejsca te, ze względu na swoje położenie czy też rozmiary, są po prostu mało ustawne. Dobrym rozwiązaniem na wykorzystanie wnęki jest przeznaczenie jej na szafę wnękową. Ponieważ szafy wnękowe są przeważnie dużych rozmiarów, warto postawić na szafę wnękową białą, która dzięki swojej barwie nie przytłoczy swoją wielkością reszty pomieszczenia.

Szafa wnękowa biała może zachwycić nawet przeciwników tego koloru. Wystarczy, że pozostałe ściany pokoju będą w innym kolorze o ciepłym odcieniu, a wnętrze zyska na przytulności. Jeśli jednak lubimy nowoczesne wnętrza, dla szafy wnękowej białej doskonałym uzupełnieniem będę meble czy ściany w ciemnych kolorach.

NIE TYLKO W SALONIE

Dzięki dużym gabarytom mebla, w szafie wnękowej można przechowywać za zamkniętymi drzwiami wiele rzeczy, od odzieży po różne przedmioty. Jeśli nasz przedpokój posiada wnękę lub możemy pozwolić sobie na umieszczenie szafy wnękowej białej na całej długości ściany, to mamy praktycznie z głowy problem z upychaniem rzadko wykorzystywanych rzeczy czy odzieży nieużywanej w danym sezonie. Dużym plusem jest, jeśli w takim pomieszczeniu jak przedpokój szafa wnękowa biała ma drzwi przesuwane – takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić miejsce. Równie ważne jest to, że kolor szafy wnękowej optycznie powiększy pomieszczenie.

Pokój dziecięcy, ze względu na to, że musi pomieścić w sobie dużo skarbów, także jest dobrym miejscem na umieszczenie w nim szafy wnękowej białej. Pozwoli to także na zachowanie porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *