Stoły i krzesła – na co dzień i od święta

Stoły i krzesła – na co dzień i od święta

Przykryty świątecznie białym obrusem, zastawiony potrawami i okrążony ludźmi, którzy pomiędzy kolejnymi kęsami wymieniają poglądy, śmieją się, a nawet spierają. To okazjonalny obraz stołu otoczonego krzesłami z biesiadującymi gośćmi. Jednak stoły i krzesła są wykorzystywane na co dzień – rodzinne śniadania i różnego rodzaju rozrywki często odbywają się właśnie przy stole. Można by powiedzieć, że stół po prostu zbiera wszystkich razem, choćby na krótkie chwile, które można wspólnie spędzić mimo codziennej bieganiny.

NIEZALEŻNIE OD POMIESZCZENIA

Stoły i krzesła są przeważnie wyposażeniem salonu, ale, jeśli metraż na to pozwala, także kuchni (nie od dziś wiadomo, że tam toczą się najlepsze imprezy i rozmowy w gronie przyjaciół). Bogata oferta mebli pozwala na zakupienie także mniejszych stołów, które z powodzeniem mogą zmieścić się w kuchni. Często w tych pomieszczeniach stosuje się wysokie blaty – w takim przypadku dobrym rozwiązaniem są krzesła z miękkimi siedziskami, które mają długie nóżki z drewna bukowego, jak barowe stołki, i dodatkowo (dla wygody) wysokie oparcia. Stosowany współcześnie w siedziskach polipropylen zapewnia komfort, a także to, że w wyniku użytkowania powierzchnia krzesła nie odkształca się.

Brak dużego pokoju, w którym mógłby zmieścić się standardowych rozmiarów stół, nie oznacza, że trzeba z tego mebla rezygnować. Nawet właściciel kawalerki może stworzyć kącik ze stołem i krzesłami – małe okrągłe stoliki o nowoczesnej formie, np. z ażurową metalową kolumną, zamiast tradycyjnych czterech nóżek, znakomicie uzupełnią wnętrze mniejszego pomieszczenia, jednocześnie nie zagracając go.

OD RETRO DO AWANGARDY…

…czyli o gustach się nie dyskutuje. To samo dotyczy oferty stołów i krzeseł. Są wśród nich modele klasyczne, wykonane z drewna, o prostych kształtach, a także takie, które zachwycą zwolenników innych stylów. Wśród krzeseł można znaleźć siedziska z klasycznym tapicerowaniem i wysokimi oparciami wyglądające jak wzięte prosto z salonu angielskiego charakteryzującego się lekkim przepychem. Znajdzie się też coś dla miłośników nowoczesności – ciekawym pomysłem są krzesła o transparentnych siedziskach na drewnianych bukowych nóżkach albo krzesełka kubełkowe na stelażu ze stalowymi nogami, które wyglądają wręcz industrialnie. Niezależnie od tego, jakie stoły i krzesła wybierzemy, ważne, żeby zapewniały nam komfort podczas miłych chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *