Szafa wnękowa – ekonomiczne rozwiązanie

Szafa wnękowa – ekonomiczne rozwiązanie

Mały metraż pomieszczenia, czy to pokoju czy przedpokoju, i wielość rzeczy wymagających przechowywania – taka kombinacja przyprawia często o zawrót głowy. Jeśli dodatkowo chcemy, żeby nasze rzeczy były na co dzień schowane, a nie wystawione na widok, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie wnęk w mieszkaniu na umieszczenie w nich szafy. Aby dodatkowo optycznie pomieszczenie wydawało się większe, a mebel mimo swoich gabarytów nie przytłaczał, warto postawić na szafę wnękową białą.

DUŻO MIEJSCA

Szafa wnękowa biała to mebel, który mimo dużych gabarytów nie będzie swoją obecnością przytłaczał pomieszczenia – a to dzięki tej klasycznej barwie. Natomiast dzięki dużej pojemności, można w meblu przechowywać różne rzeczy, począwszy od garderoby, a skończywszy na przedmiotach, które nie są nam potrzebne na co dzień. Ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni jest właściwie głównym priorytetem dla osób, którzy decydują się na takie rozwiązanie. Dlatego też pomocnym rozwiązaniem są przesuwane drzwi, które zapewnią wygodę użytkowania, a także nie zajmują miejsca, gdy szafa jest otwarta.

DOBRA ORGANIZACJA…

Szafa wnękowa biała czy w innym kolorze dzięki półkom, szufladom, drążkom na wieszaki jest bardzo pojemna, a poza tym pozwala utrzymać rzeczy w należytym chaosie. Układając w meblu rzeczy, trzeba się zastanowić, z których korzystamy rzadziej, a z których częściej. Te pierwsze dobrze ułożyć głębiej lub na górnych półkach szafy – zapobiegnie to chaotycznemu przegrzebywaniu mebla za każdym razem, gdy chcemy coś z niego sięgnąć.

…I ESTETYKA

Funkcjonalność szafy wnękowej białej może być połączona z estetyką. Szafy wnękowe zajmują całą wnękę w danym pomieszczeniu, która często stanowi długość i wysokość całej ściany. W takim przypadku szafa wnękowa biała ustawiona na całej ścianie może stanowić pomysłową aranżację wnętrza. Zadzieje się tak na przykład wtedy, gdy reszta ścian albo ściany wnęki, w której umieszczona jest szafa wnękowa biała, są w ciemnym kolorze. Taki kontrast sprawia, że pomieszczenie jest optycznie większe i staje się po prostu ciekawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *