Szafy narożne z lustrem – sposób na ciekawą aranżację

Szafy narożne z lustrem – sposób na ciekawą aranżację

Umeblowanie mieszkania o niezbyt dużym metrażu jest nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli meble mają pomieścić dużo rzeczy – czy to ubrań, czy innych niezbędnych przedmiotów. Idealnie jest, gdy mebel oprócz swojej funkcjonalności ma też duże walory estetyczne. Te dwie funkcje znakomicie łączą ze sobą szafy narożne z lustrem.

JEDNA SZAFA, WIELE OPCJI

Niewątpliwą zaletą szaf narożnych z lustrem jest to, że przeważnie możemy wybrać mebel lewo- lub prawostronny. Takie rozwiązanie ułatwia aranżację wnętrza według naszego pomysłu, dzięki czemu ustawienie szafy nie jest podyktowane tylko układem innych mebli, ale także naszymi potrzebami i gustem. Szafy narożne z lustrem to rozwiązanie nie tylko do nie za dużych pomieszczeń. Duże pomieszczenia dzięki tego typu meblom staną się jeszcze bardziej przestrzenne, a zaoszczędzoną powierzchnię można zaaranżować w dowolny sposób.

RÓŻNE FORMY MEBLA

Szafy narożne z lustrem charakteryzują się ciekawymi bryłami – mogą mieć formę minigarderoby, dwóch złączonych ze sobą modułów lub być jednolitą ciekawą całością. Niektóre z szaf są zaopatrzone w zewnętrzne półki, na których (tak jak w regale) można przechowywać np. książki, a inne całą zawartość kryją za drzwiami. Półki, szuflady, drążki na wieszaki sprawiają, że przechowywanie odzieży czy butów jest ekonomiczne i wygodne. Rozwiązanie w postaci szaf narożnych z lustrem dodaje wnętrzom nowoczesności. W połączeniu z odpowiednią kolorystyką taki mebel może spełniać swoje funkcje zarówno w pokoju dziecięcym, salonie czy sypialni. Wmontowane lustro służy wygodzie, a także korzystnie wpływa na postrzeganie przestrzeni całego pomieszczenia.

SOLIDNE WYKONANIE I ESTETYKA

Dzięki temu, że szafy narożne z lustrem są wykonane z płyt meblowych i płyt wiórowych wykończonych okleiną ABS, konserwacja mebla jest łatwa. Taki dobór materiałów sprawia, że szafy mogą służyć przez długi czas i wciąż cieszyć swoim wyglądem. Dużą zaletą jest to, że szafy narożne z lustrem mają różną kolorystykę. Te w barwach pastelowych: błękicie, zieleni, żółci znakomicie sprawdzają się w dziecięcych pokojach, nadając wystrojowi lekkości i jasności. Z kolei szafy w eleganckiej szarości czy kontrastujących ze sobą czerni i bieli sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych z eleganckim sznytem. W przypadku szaf mających formę minigarderoby albo meblowego labiryntu warto pomyśleć o dokupieniu oświetlenia LED z czujnikiem ruchu, co z pewnością ułatwi korzystanie z mebla.