W kuchni, jadalni, w ogrodzie – stoły i krzesła

W kuchni, jadalni, w ogrodzie – stoły i krzesła

Codzienność bez zasiadania przy stole czy stoliku? Nie ma takiej możliwości. Stoły i krzesła to, niezależnie od zmieniających się mód na wystrój wnętrza, element niezbędny – czy to w domu, czy w ogrodzie.

NIE TYLKO KLASYKA

Współcześnie stół to nie tylko prostokątny blat na czterech drewnianych nogach. Producenci stołów i krzeseł dbają o to, aby zwolennicy każdego trendu i posiadacze mieszkań o różnym metrażu mogli się cieszyć z dobrodziejstw tych mebli.

I tak, obok klasycznych stołów z matowymi lub błyszczącymi blatami z płyty MDF czy też z drewna, na czterech drewnianych nogach, można spotkać takie o innych kształtach. Kombinacja blatów np. okrągłych i metalowej ażurowej kolumny zamiast czterech nóg albo prostokątnego blatu na kolumnie w kształcie litery V to propozycja dla miłośników rozwiązań awangardowych. Same blaty także mogą przybrać dość awangardowe kształty. Stoły i krzesła dzięki różnym wielkościom czy też wysokościom mogą idealnie wpasować się w pomieszczenia o różnym metrażu.

WIELOŚĆ FORM I KOLORÓW

Wygoda użytkowania i trwałość to bardzo ważna cecha krzeseł. Projektanci stołów i krzeseł dbają o to, aby nawet najbardziej awangardowe w swej formie siedziska były wygodne. Krzesła kubełkowe czy też klasyczne są wyprofilowane tak, aby nie odczuwać dyskomfortu podczas ich użytkowania. Dodatkowo niektóre z nich są jak małe foteliki i dla wygody użytkownika mają wysokie oparcia czy podłokietniki. Pianka poliuretanowa jako wypełnienie siedzisk i tapicerka z miękkich materiałów (np. aksamitu) sprawiają, że na takich krzesłach można biesiadować przez długi czas.
Jeśli chodzi o stoły i krzesła ogrodowe, to tu także przestał obowiązywać jeden wzór tych mebli. Dziś potrafią one zachwycić estetyką i solidnym wykonaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *